top of page

Brylantowa doskonałość

Moissanit to aktualny hit na rynku biżuterii, kilkukrotnie tańszy od brylantu, od którego bardzo trudno go odróżnić, a jednocześnie jest od niego trwalszy. Zatem czym jest moissanit? Moissanit to intrygujący i bardzo rzadki minerał - węglik krzemu. Charakteryzuje się wysoką twardością wręcz porównywalną do diamentu bo aż, 9,25 w skali Mohsa. Ten niezwykły minerał posiada również wiele innych cech zbliżonych do swojego szlachetnego kuzyna.

Moissanit zarówno jak diament zachowuje kolor i swój wieczny blask. Ponadto cechuje go lepsza od diamentów dyspersja i brylancja, da się go lepiej oszlifować od diamentów, dlatego obiektywnie zawsze wygra cechami jubilerskimi z brylantem.

Nawet wprawne oko eksperta, jak i niektóre urządzenia do badania autentyczności diamentów mają problem z odróżnieniem tego wspaniałego minerału.

Moissanit na Ziemi, po raz pierwszy odkryto w meteorycie w 1893 r. Ten niezwykły i rzadki minerał przewyższa swoim blaskiem jakikolwiek inny kamień szlachetny na świecie. Co sprawia, że jest numerem jeden w tworzeniu spektakularnej biżuterii. Stworzony z węgla i krzemu co czyni go jednym z najtwardszych pierwiastków na Ziemi, a co za tym idzie, jest niezwykle trwały i odporny na zarysowania czy odpryski. Trwałość i niezrównane piękno Moissanitów stanowi doskonały wybór do tworzenia wyjątkowej biżuterii, na specjalne okazje. Wytworzone w laboratorium klejnoty można ciąć w dowolne kształty i rozmiary, a dzięki użyciu zaawansowanej technologi przy ich wytwarzaniu, można uzyskać kamienie o najwyższych parametrach jubilerskich - czystości i kolorze VVS1/D, których praktycznie nie wykorzystuje się do tworzenia biżuterii z diamentami, ponieważ traktowane są jako kamienie inwestycyjne.

 

W obiektywnym zestawieniu swoim wyglądem moissanit zawsze wygra z diamentem.

Moissanit to nie tylko trwałość ponadczasowy blask, ale również przyjazny środowisku minerał. Nie wymaga wydobycia, dzięki czemu nie przyczynia się do dewastacji ekosystemu oraz rozpowszechniania niehumanitarnych warunków pracy. Powstaje w wysokiej klasy wyspecjalizowanych laboratoriach, spełniających najwyższe standardy produkcji.  

Wszystkie nasze produkty z Moissanitem posiadają oryginalny certyfikat jakości i autentyczności, który gwarantuje kupującemu jakość i stwierdza oryginalność nabywanego w naszym sklepie Moissanitu.

bottom of page