Brylantowa doskonałość

Moissanit to aktualny hit na rynku biżuterii, kilkukrotnie tańszy od brylantu, od którego bardzo trudno go odróżnić, a jednocześnie jest od niego trwalszy. Zatem czym jest moissanit? Moissanit to intrygujący i bardzo rzadki minerał - węglik krzemu. Charakteryzuje się wysoką twardością wręcz porównywalną do diamentu bo aż, 9,25 w skali Mohsa. Ten niezwykły minerał posiada również wiele innych cech zbliżonych do swojego szlachetnego kuzyna.

Moissanit zarówno jak diament zachowuje kolor i swój wieczny blask. Ponadto cechuje go lepsza od diamentów dyspersja i brylancja, da się go lepiej oszlifować od diamentów, dlatego obiektywnie zawsze wygra cechami jubilerskimi z brylantem.

Nawet wprawne oko eksperta, jak i niektóre urządzenia do badania autentyczności diamentów mają problem z odróżnieniem tego wspaniałego minerału.

Moissanit w naturze znajdowany był w meteorytach oraz w tych samych kominach kimberlitowych co diamenty, aczkolwiek milion razy rzadziej. Aktualnie moissanity wytwarza się syntetycznie, dzięki czemu w odróżnieniu od brylantów nie posiadają żadnych inkluzji. Niepopularność i niska cena moissanitów wynika z kilku istotnych powodów takich jak czynniki historyczne, emocjonalne oraz bezwzględna polityka wielkich koncernów diamentowych, które skutecznie tłumią wszelkie medialne informacje o zaletach moissanitów.

Certyfikat gwarantuje kupującemu jakość i stwierdza autentyczność nabywanego w naszym sklepie Moissanitu.