Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Kiedy decydujemy się na tak ważny krok w naszym życiu, chcemy by ta chwila była idealna. Wielu mężczyzn wciąż nie wie jak wybrać pierścionek zaręczynowy – w końcu to ten najważniejszy pierścionek, który będzie z naszą wybranką przez całe życie i warto poświęcić mu trochę więcej czasu. A kwestii do zastanawiania się jest sporo, sami zobaczcie…Jak wybrać pierścionek zaręczynowy – jaką próbę złota się kupuje?

Najpopularniejszą próbą złota wśród pierścionków zaręczynowych to próba 585 czyli 14k złoto. Inne dostępne próby to tańsza 333 i droższa 750, ale te są już znacznie mniej popularne. My rekomendujemy wybór tej najpopularniejszej 585, z prostej przyczyny. Złoto tańszej próby 333 z biegiem lat może zacząć czernieć. Dzieje się tak, ponieważ pierścionek ten zawiera 33,3% czystego złota w stopie, a resztę stopu stanowią metale nieszlachetne i dodatki, które przy kontakcie z powietrzem utleniają się - przez co złoto ciemnieje. Z kolei złoto wyższej próby 750 może być bardziej podatne na zarysowania.


Jak wybrać pierścionek zaręczynowy – jaki kamień wybrać?

Kamień w pierścionku zaręczynowym odgrywa kluczową rolę. Wszystko zależy od preferencji wybranki być może ma już wybrany swój wymarzony kamień szlachetny. Aczkolwiek najpopularniejszym wyborem na tą okazję jest diament czyli brylant. Mniej popularne, ale coraz bardziej modne to kolorowe kamienie szlachetne takie jak szafir, tanzanit, szmaragd czy rubin. Niestety naturalne kamienie są bardzo drogie i mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego jeśli zależy Wam na efektownym pierścionku warto przyjrzeć się kamieniom syntetycznym. W końcu kolorowe „diamenty” dostępne w salonach jubilerskich to tak naprawdę brylanty powstałe w laboratorium. Brylant występuje tylko w jednej barwie - białej. Kamienie syntetyczne to aktualnie najnowszy trend w jubilerstwie - są znacznie tańsze od naturalnych, równie trwałe, ekologiczne, a nawet potrafią estetyką przewyższać naturalne kamienie szlachetne czego idealnym przykładem jest MOISSANIT. Niezależnie od tego na jaki kamień się zdecydujesz, pamiętaj, że zawsze musisz dostać do takiego pierścionka certyfikat. Taki certyfikat potwierdza autentyczność i jakość kamieni. W certyfikacie jest zawarta informacja o próbie złota, o ilości kamieni szlachetnych, o ich masie, szlifie, barwie i czystości.


Jak wybrać pierścionek zaręczynowy - pierścionek zaręczynowy z grawerem czy bez?

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać pierścionek zaręczynowy i czy na pierścionku zaręczynowym wykonuje się grawer to powiem Ci, że lepiej tego nie robić. Przynajmniej jeszcze przed wręczaniem pierścionka. Wykonanie graweru łączy się z tym, że nie możemy już takiego pierścionka oddać ani wymienić na inny. Trudniej też jest zmienić jego rozmiar. Jeśli chcesz wykonać grawer na takim pierścionku, to polecam Ci wykonać go tuż po zaręczynach. Kiedy już wiesz, że pierścionek pasuje jak ulał i nic nie trzeba w nim zmieniać.


Jak wybrać pierścionek zaręczynowy - jaki model wybrać?

Jeśli nie wiesz jak wybrać pierścionek zaręczynowy pod względem fasonu, to mam dla Ciebie pewien sposób, który może Ci w tym pomóc. Jest to metoda wyboru pierścionka zaręczynowego według cech charakteru Twojej przyszłej narzeczonej. Jeśli jest tradycjonalistką i lubi sprawdzone rozwiązania, to dobrym krokiem będzie zakup pierścionka zaręczynowego z jednym centralnie umieszczonym kamieniem – najlepiej w klasycznym kolorze brylantu. Gdy lubi się wyróżniać i ceni sobie oryginalność, to polecam wybierać pierścionki, które mają więcej kamieni np. jeden centralny i dwa mniejsze po bokach. Jeśli z kolei jesteś pewien, że Twoja przyszła narzeczona uwielbia kolor niebieski, czerwony albo zielony to możesz podarować jej pierścionek zaręczynowy z kamieniem właśnie w tym kolorze, który tak bardzo lubi. Można powiedzieć, że kupując pierścionek zaręczynowy tym sposobem, wybierasz ten, który jest najbardziej podobny do Twojej Ukochanej.


Jak wybrać pierścionek zaręczynowy - ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Jeśli zastanawiasz się ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy to dobrze trafiłeś. W Internecie możesz znaleźć informacje na ten temat pochodzące z przeróżnych źródeł. My natomiast odpowiadamy na to pytanie korzystając z naszego jubilerskiego doświadczenia. Tak naprawdę budżet jaki musisz przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego zależy w zasadzie tylko i wyłącznie od Ciebie. Plotka o tym, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować równowartość dwóch Twoich pensji jest sprytnym chwytem marketingowym rozpropagowanym przez wielkie koncerny jubilerskie, głównie diamentowe. Tak naprawdę pierścionki zaręczynowe znajdziesz już od 500 zł! Najwięcej sprzedaje się pierścionków w granicach 1500-5000 zł.

Warto wiedzieć, że jeden duży kamień centralny będzie zdecydowanie droższy od kilkunastu małych kamieni.

Brylant to najpopularniejszy z kamieni szlachetnych wybieranych na tą okazję, ale również i najdroższy. Zwłaszcza, gdy zależy nam na idealnych parametrach tego kamienia. Ponieważ wraz ze wzrostem czystości i koloru rośnie też jego cena. Aczkolwiek jeśli wymarzona masa diamentu jest poza Twoim zasięgiem, nie oznacza to że musisz zrezygnować z brylantowego blasku lub decydować się na mikroskopijny kamień. Idealnym rozwiązaniem są kamienie syntetyczne takie jak moissanit. Równie trwały, o idealnych parametrach i kosztujący jedynie 5% ceny brylantu. Twoja narzeczona na pewno doceni fakt, że otrzyma od Ciebie pierścionek zaręczynowy z efektownym kamieniem. Zapraszamy się do zapoznania z naszą ofertą pierścionków zaręczynowych na wideo poniżej. Możecie mieć pewność że spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających kobiet.